![Forum FORUM POLICYJNE - REKRUTACJA DO POLICJI 2025 - TUTAJ DOWIESZ SIE O NIEJ WSZYSTKO Strona Główna](http://imgurl.pl/img2/logo_5fb60b1272e06.jpg) |
FORUM POLICYJNE - REKRUTACJA DO POLICJI 2025 - TUTAJ DOWIESZ SIE O NIEJ WSZYSTKO FORUM POLICYJNE - TESTY DO POLICJI 2025 - Znajdziesz tu wszelkie informacje jak się dostać do policji, jak sie przygotować do testów na rok 2025
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
zdecydowany
Dołączył: 14 Lip 2015 Posty: 3 Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Pią 19:45, 22 Sty 2016 Temat postu: Toxoplazmoza |
|
|
Witam, czy miał ktoś styczność z ta choroba, jak podchodzą do tego na komisji?
W rozporządzeniu jest wzmianka jednakże dokładnie nie sprecyzowane. Co z osobami które ja kiedyś przechodziły a obecnie są wyleczone ?
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
![](http://picsrv.fora.pl/subTrail/images/spacer.gif) |
AladdinPL
Dołączył: 26 Sie 2015 Posty: 136 Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 2 razy Ostrzeżeń: 4/5
|
Wysłany: Sob 10:50, 30 Sty 2016 Temat postu: |
|
|
Toksoplazmoza jest chorobą zakaźną, pasożytniczą wywołaną przez pierwotniaka Toxoplasma gondii, który pasożytuje w komórkach organizmu człowieka i zwierząt.
Rozpoznanie toksoplazmozy jest trudne lub wręcz niemożliwe bez dodatkowych badań. Badania te opierają się na wykrywaniu przeciwciał, które organizm wytwarza broniąc się przed drobnoustrojem i noszą nazwę badań serologicznych. Na tej zasadzie opiera się również diagnostyka wielu innych chorób.
W czasie reakcji obronnej wytwarzane są początkowo przeciwciała klasy IgM - wczesne, a następnie w miarę trwania choroby przeciwciała klasy IgG, które produkowane są przez układ odpornościowy bardzo długo - często do końca życia.
Gdy wykonujemy badanie krwi na obecność swoistych przeciwciał przeciw Toxoplasma gondii możliwe są następujące sytuacje:
1/obecne są przeciwciała w klasie IgM - oznacza to że osoba aktualnie choruje i należy włączyć stosowne leczenie
2/obecne są przeciwciała w klasie IgG- oznacza to ,że osoba ta zetknęła się z zarazkiem już wcześniej i jest to
a )późna faza toczącego się zakażenia lub
b )przeciwciała pochodzą z zakażenia dawno przebytego.
Niezwykle ważne jest odróżnienie tych dwóch sytuacji. W tym celu należy ponownie oznaczyć poziom przeciwciał po 3 tygodniach. Jeżeli wzrośnie to mamy do czynienia z fazą przewlekłą zakażenia ( należy stosować leczenie ). Jeżeli spadnie lub nie zmieni się to zakażenie zostało już przebyte i osoba taka nie zachoruje ponownie.
W skrócie rzecz ujmując jeżeli przechodziłeś i się uodporniłeś to uodporniłeś się na AMEN, tak samo jak na przykład ospa, drogą dedukcji wnioskuję iż nie powinno to być żadnym przeciwwskazaniem, ogólnie chorobę tą ciężko zdiagnozować, jedynie jak mogą do niej dojść na KL to drogą domysłu po współczynnikach IgM oraz IgG, zrób prywatnie wyniki krwi i jeżeli poziom IgG będzie podwyższony to podczas gdy pójdziesz do lekarza po zaświadczenie że nie przechodziłeś chorób przewlekłych poproś go o dodatkowe zaświadczenie o tym że przechodziłeś tą chorobę i się na nią uodporniłeś i jak KL zacznie " syczeć " to im to pokaż, generalnie jak się uprą to Ci wcisną par 45p1 oznaczony literą N o treści ""Inne nieprawidłowe wyniki badań biochemicznych wymagające obserwacji lub diagnostyki", wtedy odwołanie i tam powinieneś przejść ale to jest sytuacja ostateczna, według mnie jak się nie przyznasz to nawet nie dojdą że to kiedykolwiek miałeś ![Smile](http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_smile.gif)
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
![](http://picsrv.fora.pl/subTrail/images/spacer.gif) |
zdecydowany
Dołączył: 14 Lip 2015 Posty: 3 Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Sob 18:28, 30 Sty 2016 Temat postu: |
|
|
AladdinPL, opisane perfecto
Kilka lat temu zostałem całkowicie wyleczony. Jako, że przepis nie jest jasno określony chciałem się upewnić tutaj...
Dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam.
Post został pochwalony 0 razy |
|
Powrót do góry |
|
![](http://picsrv.fora.pl/subTrail/images/spacer.gif) |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
|
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|